Tunele foliowe – do czego się przydają?

Jednym z bardziej efektywnych sposobów uprawiania warzyw w ogrodzie jest sadzenie ich w tak zwanych tunelach foliowych lub po prostu foliakach. Są to konstrukcje z drewna lub metalu do pokrycia, których wykorzystuje się najczęściej folie ogrodnicze. Foliaki umożliwiają wytworzenie wewnątrz nich doskonałych warunków do uprawy warzyw i owoców dzięki odpowiedniej wilgotności powietrza oraz temperaturze. W tak dogodnych warunkach świetnie rozwijają się i rosną między innymi pomidory, ogórki czy truskawki.

Folie ogrodnicze

Jeśli chcemy zrobić u siebie taki tunel foliowy należy zakupić dobrej jakości folie ogrodnicze. Najlepiej będzie, gdy zapytamy sprzedawcę o tego rodzaju produkt oraz dopytamy o najistotniejsze dla niego parametry. Są to między innymi elastyczność, wytrzymałość, perforowanie, ale przede wszystkim przepuszczalność światła.

Gdy zakupimy już folie ogrodnicze będziemy musieli zastanowić się, gdzie ustawimy nasz tunel foliowy. Miejsce, w którym będzie się on znajdował powinno odznaczać się dobrym nasłonecznieniem oraz łatwym dostępem do wody, którą będziemy podlewać nasze rośliny. Warto też zwrócić uwagę na to, czy wybrane przez nas miejsce jest narażone na silny wiatr, który mógłby zniszczyć folie ogrodnicze.

Nie mniej istotne jest przygotowanie gruntu w foliaku przed posadzeniem czy posianiem roślin. Istotnymi parametrami na jakie należy zwrócić uwagę są wilgotność, temperatura oraz żyzność. Jeśli spełnimy te trzy warunki nasze rośliny będą miały zapewnione optymalne warunki do rozwoju.

Jakie parametry mogą mieć folie ogrodnicze?

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo folie ogrodnicze różnego rodzaju, uwzględniające wiele parametrów. Nasze folie dostępne są w rolkach o długości od 85 cm do 165 cm. Stopień stabilizacji przeciw promieniowaniu UV rozkłada się między UV-2 do UV-6. Folie w naszej ofercie dostępne są w kolorach niebieskim, zielonym, różowym oraz transparentnym.

Wszystkich zainteresowanych zakupem folii ogrodniczych zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 81 526 54 57 lub odwiedzenia nas osobiście pod adresem Konopnica 159A. Nasi sprzedawcy z chęcią odpowiedzą na wszystkie pytania i doradzą Państwu przy zakupie.

W naszym sklepie znajdą Państwo również folie budowlane, fundamentowe, dachowe. Stale aktualizujemy i poszerzamy naszą ofertę, aby zapewnić Państwu produkty najlepszej jakości.

 

 

Wyłazy dachowe: Rozwiązanie dla dostępu i wentylacji

Wyłazy dachowe: Rozwiązanie dla dostępu i wentylacji

Wyłazy dachowe to niezwykle przydatne elementy w dziedzinie budownictwa, które służą jako punkty dostępowe na dachy budynków. Stanowią one nie tylko środek dostępu do dachu, ale także pełnią funkcje wentylacyjne i umożliwiają dostęp do instalacji znajdujących się pod...