Okna dachowe Lublin – jak wybrać odpowiednie?

Gdy budujemy dom i dochodzimy do etapu kładzenia dachu należy poza rzeczami oczywistymi jak konstrukcja czy pokrycie wziąć też pod rozwagę okna dachowe. Montażem okien dachowych zajmują się dekarze. Dlatego to oni odpowiadają za prawidłowy montaż okna dachowego. Przy jego montowaniu należy zwrócić uwagę na dobre wypoziomowanie, obłożenie ramy dookoła materiałem izolacyjnym, zamontowanie systemów odpowiedzialnych za odprowadzanie wody oraz chroniących przed wilgocią. Okna dachowe swoją szerokością są zazwyczaj dopasowane do rozstawu krokwi dachowych, czyli mieszczą się w granicy 90-100 cm. Należy przy ich montażu zwrócić uwagę, aby zostały zamocowane na odpowiedniej wysokości. Po wylaniu podłóg nie powinniśmy mieć problemów z dosięgnięciem uchwytu otwierającego okno.

okna dachowe lublin

Jakie rzeczy są ważne, gdy wybieramy okno dachowe?

Po pierwsze, parametrem dla okien, które mają znaczenie to przede wszystkim współczynnik przenikania ciepła. Obrazuje nam on czy okna przepuszcza dużo czy mało ciepła, a co za tym idzie czy jest energooszczędne.
Po drugie, okna mają za zadanie doświetlić pomieszczenie, więc niezależnie od jego rodzaju istotny będzie rozmiar okna. Nie bez znaczenia są też kąt nachylenia dachu, sposób otwierania okna czy kolor. Kwestie te należy wziąć pod uwagę i ustalić przed montażem.

Gdzie można zastosować okna dachowe?

Okna dachowe świetnie sprawdzą się w różnego rodzaju pomieszczeniach. Są świetną opcją do łazienek czy pralni, ale równie dobrze można tego typu okna zamontować w pokoju. Zapewniają dodatkowe oświetlenie oraz umożliwiają w razie potrzeby możliwość wietrzenia pomieszczenia.

Jako firma stawiająca na najwyższej jakości materiały proponujemy Państwu okna dachowe firmy Fakro. Jest to producent, który zapewnia okna o najlepszych parametrach. Fakro to firma rozpoznawalna I ceniona na rynki, dlatego jesteśmy pewni, że będą Państwo zadowoleni z okien dachowych tego producenta.

Jeśli są Państwo zainteresowani szczegółami oferty lub chcą zadać pytanie na temat przebiegu realizacji zamówienia zapraszamy do kontaktu.

Zachęcani także do zapoznania się z naszym wpisem w tematyce folii ogrodowych.

 

 

Wyłazy dachowe: Rozwiązanie dla dostępu i wentylacji

Wyłazy dachowe: Rozwiązanie dla dostępu i wentylacji

Wyłazy dachowe to niezwykle przydatne elementy w dziedzinie budownictwa, które służą jako punkty dostępowe na dachy budynków. Stanowią one nie tylko środek dostępu do dachu, ale także pełnią funkcje wentylacyjne i umożliwiają dostęp do instalacji znajdujących się pod...