Kontynuujemy prezentację akcesoriów dachowych dostępnych w naszej ofercie. Jak wiemy z poprzedniego wpisu pod ogólnym terminem akcesoria dachowe kryje się wiele różnych rzeczy. Budowa dachy dzieli się na kilka etapów takich jak np. budowa konstrukcji czy układanie pokrycia. Dlatego postaramy się przybliżyć Państwu kolejne z elementów naszej oferty, które mogą przydać się w trakcie wykonywania prac dekarskich.

 

Wyjście na dach, więcej światła w pomieszczeniu – potrzene będą okna dachowe i wyłaz dachowy. 

 

Okna dachowe – to specjalne rodzaje okien, które są zamontowane w dachu budynku, zazwyczaj w pochyłym dachu lub poddaszu. Ich główną funkcją jest dostarczanie naturalnego światła do pomieszczeń znajdujących się pod dachem, co jest szczególnie przydatne w przypadku pomieszczeń, które znajdują się w południowej części budynku i są słabo oświetlone.

Okna dachowe mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, PCV, aluminium czy drewno-aluminium. Mogą być również wyposażone w różne funkcje, takie jak izolacja termiczna i akustyczna, wentylacja, rolety lub żaluzje oraz systemy sterowania automatycznego, które pozwalają na zdalne otwieranie i zamykanie okien.

Wyłazy dachowe – specjalne otwory w dachu budynku, które pozwalają na dostęp do dachu lub pomieszczeń znajdujących się pod dachem, zazwyczaj na strychu lub poddaszu. Wyłazy dachowe mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, metal czy tworzywa sztuczne i są zwykle wyposażone w drzwi, które można otworzyć i zamknąć.

Wyłazy dachowe są stosowane w celu zapewnienia łatwego dostępu do dachu lub poddasza w celu przeprowadzenia różnego rodzaju prac konserwacyjnych lub remontowych. Mogą również służyć jako ewakuacyjne drogi ucieczki w przypadku zagrożenia pożarem lub innymi sytuacjami awaryjnymi.

Ważne jest, aby wyłazy dachowe były zawsze w dobrym stanie technicznym i zapewnione było ich bezpieczne użytkowanie. Dlatego należy regularnie sprawdzać stan wyłazu dachowego i przeprowadzać niezbędne naprawy lub wymianę w przypadku stwierdzenia uszkodzeń lub zużycia.

W naszej ofercie znajdują się okna dachowe i wyłazy dachowe firmy Fakro, jednego z najlepszych producentów tego typu produktów na polskim rynku.

Grzebień okapu płaski lub z kratką – jest to zabezpieczenie przed wnikaniem ptaków i dużych owadów pod połać dachu. Element wykonany jest z PCV, a otwory w listwie nośnej ułatwiają mocowanie. 

akcesoria dachowe

Asortyment w naszej ofercie jest bardzo szeroki, dlatego można znaleźć u nas wszystko co potrzeba do budowy dachy. Nasi sprzedawcy chętnie podpowiedzą optymalne rozwiązania i zaproponują atrakcyjne ceny.

Zapraszamy również do czytania naszego poprzedniego wpisu odnośnie akcesoriów dachowych w naszej ofercie.

Wyłazy dachowe: Rozwiązanie dla dostępu i wentylacji

Wyłazy dachowe: Rozwiązanie dla dostępu i wentylacji

Wyłazy dachowe to niezwykle przydatne elementy w dziedzinie budownictwa, które służą jako punkty dostępowe na dachy budynków. Stanowią one nie tylko środek dostępu do dachu, ale także pełnią funkcje wentylacyjne i umożliwiają dostęp do instalacji znajdujących się pod...